Oliebollen en pannenkoeken op 1 maart

Gepubliceerd op 24 februari 2025

In molen De Traanroeier bakken vrijwilligers op zaterdag 1 maart oliebollen en pannenkoeken. De molenaar is aanwezig om uitleg te geven en – als de wind het toelaat – de wieken te laten draaien. De lekkernijen worden bereid met het volkorenmeel dat op de wind is gemalen. Zolang de voorraad strekt zijn de oliebollen voor 1 Euro per stuk en de pannenkoeken voor 2 Euro verkrijgbaar. De opbrengst wordt besteed aan het onderhoud van het monument.

Van 11 tot 15 uur

Volkoren oliebollen, die heb je vast nog nooit geproefd! De vrijwilligers vroegen zich ook af of het wel mogelijk was om lekkere oliebollen te bakken van het molenmeel, dus ze hebben het eerst uitgetest. Deze proefserie is door vijf mensen als lekker beoordeeld. Op 1 maart worden ze voor het eerst met het publiek gedeeld. Er wordt van 11 tot 15 uur gebakken, maar aangezien oliebollenbeslag moet rijzen geldt hiervoor: op is op.

Onderdeel van het museum

De molen is toegankelijk via Museum Kaap Skil. De pannenkoeken en oliebollen zijn dus alleen verkrijgbaar voor bezoekers van het museum. Een goede reden om de mooie tentoonstellingen, het openluchtmuseum en de jutterij (weer) eens te bekijken! De toegang is gratis voor houders van de Texelse museumpas, de VriendenLoterij VIP-kaart of de nationale Museumkaart.